MARJA ENTRICHI lugu

           
       

Marja Entrich (Foto)

       

ja raamat temast

(Bengt Roslund ja Sellin &Partner,

Smegraf, Smedjebacken 1993)

 

Marja Entrich sündis Lätis 1905. aastal. Kui Marja oli 11- aastane emigreerus perekond Rootsi.

Marja Entrich on rahvusvaheliselt tunnustatud ja autasustatud nahaterapeut. Ta sai koolituse Pariisis Clytia instituudis, mille lõpetas 1925. a. Seejärel töötas Marja Entrich Saksamaal, Prantsusmaal ning kaheksa aastat kliiniku juhatajana Iisraelis, Tel Avivis, töötades koos Helena Rubinšteiniga.

1939. a. tuli Marja Entrich tagasi Rootsi ja avas 1943. aastal Marja-kliiniku aadressil Skeppargatan 11, kus see asub tänapäevani. Nüüd kannab see nimetust Marja Entrich Ab ning omanikeks on Gun ja Timo Tammerlöv.

Marja Entrich töötas oma kliinikus välja nahahooldusvahendeid vastavalt klientide vajadustele. Juba välismaal olles oli ta alustanud bioloogiliste retseptide kogumist, mida arendas edasi koostöös keemikutega. Marja Entrichi põhimõte oli, et see mida määrid nahale peab olema ka nahka toitev.

Marja Entrich saavutas suurt edu mitmesuguste nahaprobleemide lahendamisel. Ta aitas mitmeid kliente ühendades õige nahahoolduse õige toiduvalikuga. Ta tegi ka koostööd Stockholmis oleva Karolinska haiglaga, kust arstid Marja kliinikusse mitmeid patsiente suunasid.

Aastatel 1965-1970 oli Marja Entrich Rootsi Kosmeetikute Liidu esinaine.

Marja Entrichi tooted olid Rootsis esimesed mitmel alal nagu toodete koostisainete loetelu avaldamine, veel põhinev nahapuhastus, pH tasakaalustatus, kollageeni ja elastiini sisaldus (mis tänapäeval on asendatud pentavitiiniga).

Marja Entrichi Roheline Liin tooted on valmistatud üksnes bioloogilisest toorainest. Kogu tooraine on kasvatatud biodünaamiliselt ja valitud eriti hoolikalt. Tooted on bioloogiliselt lagunevad ja neid ei ole testitud loomadel.

Kui oled tunnetanud oma nahal nailon- ja puuvillase kanga erinevust, tead ka vahet sünteetilise ja loodusliku toote vahel. Bioloogiline kreem laseb nahal hingata. Bioloogiline nahapuhastus sügavpuhastab naha ja on eemaldatav jääkaineid jätmata.

Marja Entrich sai juba 50-ndate aastate alguses aru, et nahk eritab ja imab erinevaid aineid olles meie suurim puhastusorgan. Nahk eritab mh. ka vett, soolasid ja jääkaineid ning imeb näiteks rasvlahustuvaid aineid, taimseid õlisid, hormoone ja vitamiine.

Marja Entrichile on omistatud kaks ülemaailmset kosmetoloogiaühingu Cidesco rahvusvahelist auhinda Grand Prix Esthetique de Cidesco.

Esimese tunnustuse sai ta Brüsselis 1957 a. näo- ja kehamassaaži eest, mis kujutas endast lümfitühjendamise võtteid nahaterapeudile. Massaaži nimi oli "Vital total".

Teise medali võttis Marja Entrich vastu 1989 aastal Ateenas pioneeritöö eest naha- ja kehahoolduse alal.

Marja Entrich loovutas oma kliiniku 1971. aastal kolmele oma töötajale ja samas ka toodete valmistamise- ja müügiõiguse Britt Marie ja Pierre Jeigle'le. Firma ME Biokosmetic AB, mille omanikuks said hiljem Gun ja Timo Tammerlöv, on praegu Marja Entrich Ab.

Marja Entrich oli lahkudes 19.03.1999 saavutanud ihaldusväärse 93 aasta vanuse.

Avalehele